Akademia przyjaciół pszczół - sezon drugi - 2015

pomagamy pszczołom

UWAGA !! UWAGA !!
Praca ubiegłorocznych STARSZAKÓW, którzy stawiali poidełka, budowali domki dla pszczół oraz ogromny wysiłek ich RODZICÓW, którzy wykarczowali krzaki i nie szczędząc pracy i kasy stworzyli nowy, piękny i bogaty ogródek kwiatowy dla owadów zaowocował tym, że w naszych pszvczelich domkach w ogródku zamieszkały pierwsze PSZCZOŁY MURARKI :)))

Dlatego nasza Przedszkolna Akademia w bieżącym roku zaprasza do:

• obserwowania pszczół murarek w PSZCZELICH DOMKACH i OGRÓDKU wyłącznie POD OPIEKĄ RODZICÓW (ze względów bezpieczeństwa i z troski o nasadzone rośliny).
  • wzbogacania naszego Pszczelego ogródka w kwiaty, krzewy i drzewka nektaro- i miododajne,
  • budowania w ogródkach przy domowych hoteli dla pszczół - instrukcja zamieszczona na planszach Akademii - na holu przedszkola,
  • instalowania w domowych ogródkach poidełek dla pszczół i dbania o poidełka na terenie ogrodu.

Akademia przyjaciół pszczół - sezon pierwszy 2014

UWAGA UWAGA - MAMY SUKCES!

Wyniki II edycji konkursu Akademii Przyjaciół Pszczół 2014:

Na konkurs wpłynęło 350 prac z całej Polski. Najwięcej zgłoszeń otrzymaliśmy z województwa dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, śląskiego, wielkopolskiego i małopolskiego.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom za nadesłane prace, oryginalne i ciekawe pomysły oraz ogromne zaangażowanie!

Po długich obradach, w oparciu o kryteria zawarte w regulaminie konkursu, Jury wyłoniło zwycięzców:

Nagroda główna:

• Szkoła Podstawowa im. Włodzimierza Puchalskiego – Proboszczów, województwo dolnośląskie
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kryrach - województwo śląskie
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tysiąclecia Państwa Polskiego - Kruszwica z województwa kujawsko-pomorskiego
  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II - Brzóza Królewska województwo podkarpackie

Wyróżnienie:

1. Szkoła Podstawowa we Włodzicach Wielkich - dolnośląskie
  2. Przedszkole 58 – Bydgoszcz kujawsko-pomorskie
  3. Szkoła Podstawowa w Bycinie - śląskie
  4. Szkoła Podstawowa Specjalna nr 8 – Kraśnik, lubelskie
  5. Zespół Edukacyjny nr 2 SP nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi – Zielona Góra, lubuskie
  6. Stowarzyszenie Miłośników Aktywności – Lipnica Murowana, małopolskie
  7. Gminny Ośrodek Kultury – Sanniki, mazowieckie
  8. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Strzelcach Opolskich im Janusza Korczaka - opolskie
  9. Szkoła Podstawowa nr 36 - Łódź, łódzkie
  10. Szkoła Podstawowa nr 17 - Rzeszów, podkarpackie
  11. Narwiański Ośrodek Kultury w Narwi - podlaskie
  12. Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół – Garczegorze, pomorskie
  13. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Krawczykach - warmińsko-mazurskie
  14. Szkoła Podstawowa nr 74 – Poznań, wielkopolskie
  15. Szkoła Podstawowa im. Prymasa Tysiąclecia – Mieczyn, świętokrzyskie
  16. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie – zachodniopomorskie

Wszystkie zgłoszenia konkursowe dostępne są w Galerii Prac Konkursowych.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Ewaluacja zewnętrzna

Serdecznie zapraszamy Państwa na zapoznanie się z raportem dotyczącym ewaluacji zewnętrznej, jaka odbyła się w naszym przedszkolu w dniach od 7.12 2012 do 10.01.2013 r.

Ewaluacja przeprowadzona była przez wizytatorów do spraw ewaluacji z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

Raport z ewaluacji problemowej dotyczy 2 obszarów:

• procesów zachodzących w placówce
  • funkcjonowania placówki w środowisku lokalnym

Pobierz raport w PDF